Blog osobisto zarobkowy

Zebcio 14.12.2020

Jak działa Bitcoin? czy Portfel sprzętowy -

Polecane: szkoly-dorosli.pl

Minęło sporo czasu, odkąd ostatnio pisałem o wydobywaniu bitcoinów. Szczerze mówiąc, ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było położyć kres wielkiej rzeczy, która dzieje się w górnictwie. Szczerze mówiąc, chciałem też wrócić do pisania o handlu Bitcoinami. Jednak zegar tykał i musiałem działać.

Bitcoin wystartował

Bitcoin narodził się w maju 2007 roku. Rok upłynął pod znakiem zmian na lepsze. Świat stanął u progu dwóch wojen światowych. Założyciele Bitcoin zrozumieli, że istnieje zapotrzebowanie na zasób cyfrowy, który:

1. nie polegał na osobach trzecich i nie mógł zostać wydrukowany;

2. nie był zależny od zaufanej strony trzeciej (HP, Visa lub Microsoft);

  • 3. nie był celem ataków hakerskich;
  • 4. nie podlegał dystrybucji masowej;
  • 5. nie została wyjęta ze sfery publicznej siłą.

Te cechy sprawiły, że Bitcoin stał się aktywem, którego nie można było kupić ani sprzedać w sklepie. Trzeba go było szybko znaleźć i znaleźć.

Bitcoin został stworzony jako zdecentralizowana waluta cyfrowa. Nikt go nie posiadał ani nie kontrolował. Nikt też nie mógł nam tego odebrać. Powstał jako bezpieczna przystań dla inwestorów, którzy nie posiadają rachunków w tradycyjnych bankach.

Bitcoin to anonimowa iw pełni przejrzysta waluta. Wszystkie transakcje są publiczne i można ich użyć do śledzenia pełnej ścieżki każdego bitcoina w obiegu. Jednak większość naszego codziennego życia spędzamy na interakcji z tradycyjnymi pieniędzmi. Nie inaczej jest z Bitcoinem.

Co robi Bitcoin?

Każdy zasób cyfrowy jest połączony z chmurą. Mamy portfele, które przechowują nasze klucze prywatne i portfele, które pozwalają nam uzyskać dostęp do łańcucha bloków, z którego się wywodzą. Jeśli więc haker uzyska dostęp do naszego portfela, nie może wypłacić Bitcoina z naszego konta bez naszej zgody. Ponadto nie może wysłać naszych kluczy prywatnych na adres innego użytkownika. Bez tych kluczy nie możemy wycofać przelewu ani podpisać go kluczem prywatnym innego użytkownika.

Jak działa Bitcoin?

Cały system bitcoin oparty jest na matematyce i kryptografii. Działa poprzez obliczenie klucza prywatnego z łańcucha bloków i weryfikację, czy adres, do którego się odnosimy, nie ma nieautoryzowanego dostępu do naszego klucza prywatnego. Jeśli ktoś prześle nasze Bitcoiny na nowy adres, nie autoryzujemy ich transferu. Zamiast tego blokujemy ich adres i uniemożliwiamy dostęp do naszego portfela. Gdy ich portfel jest pełny, nie mogą już wypłacać żadnych monet.

Jak mogę zacząć?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas zacząć. Istnieje wiele pomocnych witryn referencyjnych, na których można dowiedzieć się więcej o walutach cyfrowych i portfelach. Jeśli nie masz komputera, na którym możesz wykonać to zadanie, możesz skorzystać z bezpłatnej usługi poczty elektronicznej w sieci World Wide Web. Po prostu wpisz swój adres i uzyskaj dostęp do tysięcy adresów w szybkiej odpowiedzi.

Czy muszę przestrzegać prawa?

Jeśli nie zostaniesz złapany na gorącym uczynku lub policja zdecyduje, że nie jesteś zamierzonym odbiorcą przelewu, nie zostaną poniesione żadne koszty prawne. Jedyne, na co wpłynie to saldo kryptowaluty odbiorcy. Jeśli przegapisz przelew, zawsze możesz zadzwonić z wyprzedzeniem i spłacić saldo nadawcy.

Jak mogę przechowywać Bitcoiny?

Możesz przechowywać swoje kryptowaluty na kilka sposobów. Możesz:

Chłodnia - Chłodnia to świetne rozwiązanie do długotrwałego przechowywania. Na przykład Bitcoin powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu offline.

Portfel sprzętowy - Twoje zasoby cyfrowe są przechowywane w trybie offline, tj. mi. poza stałym dostępem do internetu. Kluczem jest zapewnienie ochrony kluczy prywatnych przed nieuprawnionym dostępem, tj. od hakerów. Portfel sprzętowy to wygodny sposób na przechowywanie kryptowalut bezpośrednio ze smartfona. Więcej o portfelach sprzętowych przeczytasz tutaj.

Portfel offline - jeśli nie masz smartfona, istnieje wiele innych sposobów przechowywania kryptowalut. Tutaj przedstawimy kilka z nich, aby każdy mógł cieszyć się takim samym poziomem bezpieczeństwa.

Portfel sprzętowy

Jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji przechowywania kryptowalut. Twoje zasoby cyfrowe są przechowywane w trybie offline, tj.

Portfel offline z dostępem online - jeśli nie masz smartfona, nie ma powodu, dla którego Twoje kryptowaluty nie mogą być przechowywane w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. Dostępnych jest wiele takich aplikacji. Możesz je znaleźć, wyszukując "chłodnia" lub "dysk twardy".

"Bitcoin jak zacząć" - Zdecydowanie najlepszym sposobem na rozpoczęcie korzystania z Bitcoin jest zapoznanie się z podstawami systemu kryptowalut. W tym artykule dowiesz się, jak działa bitcoin, czym jest blockchain i od czego zacząć

Polecane: przejdź do tej strony

Polecane: https://forceweb.pl/strony-lublin/

Tagi: cryptocurrency,